Fundusze Europejskie
Promuję łódzkie
Europejski Fundusz Społeczny
Europejski Fundusz Społeczny

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Janusza Korczaka

logo projekt1.jpgmatematyka1 1projekt 2018IMG 20180221 131129 rsZajęcia wyrównawcze z matematyki odbywają się w ramach projektu konkursowego pod nazwą  „Rozwój kompetencji uczniów poprzez zwiększenie jakości oferty edukacyjnej szkół w Gminie Wieruszów” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014–2020. Celem zajęć jest wyrównanie braków edukacyjnych oraz ćwiczenie podstawowych umiejętności matematycznych wykorzystywanych podczas lekcji matematyki oraz w życiu codziennym.

 Na zajęciach uczniowie  doskonalą umiejętności rachunkowe na liczbach naturalnych, całkowitych, ułamkach dziesiętnych i zwykłych a także ćwiczą wyobraźnię geometryczną. Wiele radości dostarczyły uczniom zajęcia, podczas których wykonywali kolorowe mozaiki geometryczne. Utrwalane są też takie zagadnienia jak jednostki pola, obwody wielokątów, pola powierzchni oraz  procenty. Działania pamięciowe i pisemne na liczbach naturalnych i całkowitych oraz działania na ułamkach zwykłych i dziesiętnych uczniowie utrwalają przy pomocy gier matematycznych i programów multimedialnych, wykorzystywanych podczas zajęć. Taki rodzaj matematyki okazuje się dla uczniów bardzo przyjemny.

Beata Piekielna
Aleksandra Kula

CiasteczkoTa strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej...