Pomoc dla naszej Julki

20180809153624Julka od 2 lat walczy z chorobą nowotworową. Kończy chemioterapię. Czeka ją długotrwała i  kosztowna rehabilitacja. Nauczyciele i koledzy Julki ze szkoły proszą o wsparcie finansowe.

Chcielibyśmy zachęcić Państwa do przekazania 1% podatku na Julkę Lemiesz.
Numer KRS 0000270809- Lemiesz 8037

Również można pomóc, wysyłając pieniądze przelewem bankowym:

FUNDACJA AVALON- BEZPOŚREDNIA POMOC NIEPEŁNOSPRAWNYM, MICHAŁA KAJKI
80/82 LOKAL 1 04-620 WARSZAWA
Numer rachunku odbiorcy: 62 1600 1286 0003 0031 8642 6001
BGŻ BNP PARIBAS BANK POLSKA S.A.
w tytule: Lemiesz 8037

DZIĘKUJEMY

75-getto19 kwietnia 2018 roku w 75 rocznicę wybuchu powstania w warszawskim getcie w ogólnopolskie obchody włączyła się Szkoła Podstawowa nr 1 im. Janusza Korczaka w Wieruszowie.
W uroczystościach wzięła udział cała społeczność szkoły. Uroczystości rozpoczęły się o godzinie 12.00 na boisku szkolnym, gdzie po wysłuchaniu alarmu, została wciągnięta na maszt przez harcerzy flaga Izraela.

Uczennica klasy V c Zuzanna Baryga odczytała krótką informację historyczną, która przybliżyła uczniom tamte dni. Następnie uczniowie wypuścili w niebo kilkadziesiąt żółtych balonów w dowód pamięci i jedności z narodem żydowskim. Wszystko to odbyło się przy płynącym z głośników rzewnym i wzruszającym utworze „Warszawo ma”.
W holu szkoły została zorganizowana wystawa tematyczna poświęcona temu wydarzeniu.
W przygotowaniu obchodów wzięli udział uczniowie klasy VIIb pod kierunkiem nauczyciela historii pani Katarzyny Zalewskiej.