Fundusze Europejskie
Promuję łódzkie
Europejski Fundusz Społeczny
Europejski Fundusz Społeczny

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Janusza Korczaka

75-getto19 kwietnia 2018 roku w 75 rocznicę wybuchu powstania w warszawskim getcie w ogólnopolskie obchody włączyła się Szkoła Podstawowa nr 1 im. Janusza Korczaka w Wieruszowie.
W uroczystościach wzięła udział cała społeczność szkoły. Uroczystości rozpoczęły się o godzinie 12.00 na boisku szkolnym, gdzie po wysłuchaniu alarmu, została wciągnięta na maszt przez harcerzy flaga Izraela.

Uczennica klasy V c Zuzanna Baryga odczytała krótką informację historyczną, która przybliżyła uczniom tamte dni. Następnie uczniowie wypuścili w niebo kilkadziesiąt żółtych balonów w dowód pamięci i jedności z narodem żydowskim. Wszystko to odbyło się przy płynącym z głośników rzewnym i wzruszającym utworze „Warszawo ma”.
W holu szkoły została zorganizowana wystawa tematyczna poświęcona temu wydarzeniu.
W przygotowaniu obchodów wzięli udział uczniowie klasy VIIb pod kierunkiem nauczyciela historii pani Katarzyny Zalewskiej.

CiasteczkoTa strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej...