projekt  szybkie uczenie 2018 1logo projektu

100 uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 im. Janusza Korczaka w Wieruszowie uczestniczyło w zajęciach realizowanych w ramach projektu „Rozwój kompetencji uczniów poprzez zwiększenie jakości oferty edukacyjnej szkół w Gminie Wieruszów” współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020. "Metody szybkiego uczenia się " odbywających się na zasadach programu stworzonego przez Szkołę Pamięci Wojakowskich. Zajęcia odbywały się w 6 grupach po 20 godzin dla grupy. Program edukacyjny SPW bazuje wyłącznie na samodzielnie wypracowanych metodach, które powstały w wyniku bardzo systematycznych obserwacji, ćwiczeń, doświadczeń.

Podstawą osiąganych sukcesów jest odpowiednie sterowanie wysiłkiem intelektualnym oraz wytworzenie prawidłowych nawyków pracy umysłowej. Nasza działalność nie polega na przekazywaniu jakiejkolwiek wiedzy, nie prowadzimy lekcji ani wykładów. Chodzi nam głównie o wykształcenie umiejętności, które są coraz bardziej potrzebne w szkole, a od nich zależy dalsze zdobywanie wiedzy w całym procesie nauki szkolnej.
Doświadczenia zdobyte w trakcie naszej praktyki dają gwarancję, że uczestnicy naszych treningów (zajęć, kursów) osiągną takie rezultaty jak:
• znaczna poprawa pamięci,
• poprawa koncentracji uwagi,
• postępujący rozwój wyobraźni,
• poprawa sprawności ortograficznej,
• przyswojenie technik szybkiego czytania,
• szybkie i skuteczne zapamiętywanie: słówek z języków obcych, definicji, dat; skomplikowanych wykładów, umiejętność odczytywania map, itp., itd.,
• umiejętność selektywnego zapominania, co sprzyja przyswajaniu wiadomości nowych, potrzebnych,
• poprawa formy i stylistyki wypowiedzi.
Opanowanie tych sprawności prowadzi do wypracowania metody efektywnego uczenia się.

projekt  szybkie uczenie 2018 2    projekt  szybkie uczenie 2018 3    projekt  szybkie uczenie 2018 4