Fundusze Europejskie
Promuję łódzkie
Europejski Fundusz Społeczny
Europejski Fundusz Społeczny

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Janusza Korczaka

Pomoc dla naszej Julki

20180809153624Julka od 2 lat walczy z chorobą nowotworową. Kończy chemioterapię. Czeka ją długotrwała i  kosztowna rehabilitacja. Nauczyciele i koledzy Julki ze szkoły proszą o wsparcie finansowe.

Chcielibyśmy zachęcić Państwa do przekazania 1% podatku na Julkę Lemiesz.
Numer KRS 0000270809- Lemiesz 8037

Również można pomóc, wysyłając pieniądze przelewem bankowym:

FUNDACJA AVALON- BEZPOŚREDNIA POMOC NIEPEŁNOSPRAWNYM, MICHAŁA KAJKI
80/82 LOKAL 1 04-620 WARSZAWA
Numer rachunku odbiorcy: 62 1600 1286 0003 0031 8642 6001
BGŻ BNP PARIBAS BANK POLSKA S.A.
w tytule: Lemiesz 8037

DZIĘKUJEMY

kazdy-moze-zostac-mikolajemWszyscy wiemy, jak ważny element Bożego Narodzenia stanowi dla dzieci wizyta Mikołaja.
Przyjemnie jest bowiem dostawać prezenty. A gdyby tak odwrócić role? I przekonać się, co czuje darczyńca, gdy obdarowuje innych, nie tylko tych najmłodszych?
Skąd się biorą prezenty i jak to się dzieje, że idealnie pasują do obdarowanego – to sekret, który uczniowie klasy IV e i VI d ze Szkoły Podstawowej nr 1 imienia Janusza Korczaka w Wieruszowie poznali podczas seansu filmowego, gdy w dniu 15 grudnia bieżącego roku pod opieką pani Aldony Dymacz - Wróbel w kinie ,,Słońce” obejrzeli norweską komedię familijną pt. „Mikołaj w każdym z nas”.


Treść oglądanego filmu w skrócie przedstawia się następująco: Główny bohater opowieści stolarz Andersen uwielbia święta Bożego Narodzenia i co roku w przebraniu Mikołaja wręcza prezenty swoim bliskim. Jednak tym razem w wyniku perypetii  pan Andersen spędza wieczór wigilijny w domu prawdziwego Mikołaja, a ten z  jego rodziną. I co się okazuje? Obaj są równie atrakcyjni dla nowych współbiesiadników. W ten sposób oni sami i ich najbliżsi mają wyjątkowe święta.
Z zabawnej, zimowej opowieści wynika pouczenie, że choć przyjemnie jest dostawać prezenty, to jeszcze milej sprawiać radość innym, a najwspanialszy podarunek to ten, który dajesz komuś z sercem. Zatem Mikołajem może być każdy z nas. Nie musisz być dorosły ani bogaty, nie musisz się nawet specjalnie przebierać, aby dla kogoś stać się darczyńcą.
Po seansie w dobrym nastroju młodzi widzowie udali się do Urzędu Miejskiego w Wieruszowie na wystawę pt. „Twórczość – Terapia – Sukces”,  gdzie z wielkim podziwem oglądali ręcznie wykonane prace dotyczące zimowej pory i świąt Bożego Narodzenia, z których każda mogłaby być ozdobą lub gwiazdkowym upominkiem. Szczególnie do gustu przypadła im imitacja kominka i znajdujący się na nim kotek w mikołajkowym ubranku.
W ten sposób w zwykły dzień uczniowie mogli poczuć magię zbliżających się najpiękniejszych w całym roku świąt.

Tekst i zdjęcia: Aldona Dymacz - Wróbel

CiasteczkoTa strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej...