Fundusze Europejskie
Promuję łódzkie
Europejski Fundusz Społeczny
Europejski Fundusz Społeczny

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Janusza Korczaka

mikolaj-cieszecin-1Dzień 6 grudnia to dzień w roku najbardziej wyczekiwany  przez wszystkie dzieci na całym świecie. To tego dnia wyglądają upragnionego świętego, który roznosi prezenty, a jego charakterystyczny strój ma kolor czerwony. Tak też było w oddziałach przedszkolnych przy SP nr 1 w Wieruszowie (budynek szkolny w Cieszęcinie). Mimo że aura za oknem wcale nie zimowa, to i tak Święty Mikołaj nas mile zaskoczył, ponieważ przybył do nas dorożką, którą ciągnął piękny konik.

mikolaj-cieszecin-2Co roku sprawia nam miłą niespodziankę i przybywa w inny sposób: przyszedł pieszo, przyjechał na różowym rowerze, pospieszył do nas na saneczkach, a w tym roku przyjechał konikiem.
Przedszkolaki wyczekiwały z niecierpliwością na Mikołaja i prezenty. Kiedy wreszcie dojrzały w oddali pędzącego konia i dorożkę, a w niej Mikołaja, radość była ogromna. Zaprosiły swojego gościa do środka i przedstawiły dla niego część artystyczną w zimowej scenerii. Były wiersze, piosenki i tańce. Mikołaj zachwycony występem obdarował wszystkie dzieci podarkami, a pomocnikami Świętego były panie wychowawczynie. Przedszkolaki podziękowały gościowi, życząc zdrowia, siły i wytrwałości oraz zaprosiły go za rok do ponownego przybycia do naszego przedszkola.

 
Nina Okoń-Wyder

CiasteczkoTa strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej...