warsztaty piernikowe 2017Warsztaty piernikowe uczniów klasy I b odbyły się 4 grudnia 2017r. w Chacie Walichnowskiej. Zajęcia miały na celu przybliżenie dzieciom tradycji oraz historii związanej z pieczeniem świątecznych pierników. Pani Kasia krótką opowieścią wprowadziła dzieci w ten klimat. Każde dziecko dostało kawałek ciasta, które zgodnie z tradycją zostało wcześniej przygotowane, a z którego powstaną słodkie pierniki. Następnie małe rączki ugniatały, wałkowały i wykrawały najprzeróżniejsze kształty, gdy pierniki się piekły dzieci zostały poczęstowane gorącą czekoladą. Po upieczeniu pierników dzieci je przyozdabiały, smakowały i pakowały do torebek.

Wychowawca klasy I b