Fundusze Europejskie
Promuję łódzkie
Europejski Fundusz Społeczny
Europejski Fundusz Społeczny

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Janusza Korczaka

warsztaty piernikowe 2017Warsztaty piernikowe uczniów klasy I b odbyły się 4 grudnia 2017r. w Chacie Walichnowskiej. Zajęcia miały na celu przybliżenie dzieciom tradycji oraz historii związanej z pieczeniem świątecznych pierników. Pani Kasia krótką opowieścią wprowadziła dzieci w ten klimat. Każde dziecko dostało kawałek ciasta, które zgodnie z tradycją zostało wcześniej przygotowane, a z którego powstaną słodkie pierniki. Następnie małe rączki ugniatały, wałkowały i wykrawały najprzeróżniejsze kształty, gdy pierniki się piekły dzieci zostały poczęstowane gorącą czekoladą. Po upieczeniu pierników dzieci je przyozdabiały, smakowały i pakowały do torebek.


Pierniki świąteczne warto piec nie tylko dla ich smaku, ale także dla podtrzymania tej pięknej tradycji i integracji. Nie ma bowiem nic przyjemniejszego niż prawdziwa, pachnąca choinka, udekorowana pierniczkami i ciasteczkami własnego pomysłu.
                                                                                                                          Wychowawca klasy I b

CiasteczkoTa strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej...