Fundusze Europejskie
Promuję łódzkie
Europejski Fundusz Społeczny
Europejski Fundusz Społeczny

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Janusza Korczaka

przyroda20171109 135406 rsZajęcia koła przyrodniczo-ekologicznego w roku szkolny 2017/2018 dla grupy XX i XXI odbywają się w SP nr1 w Wieruszowie w ramach realizowanego Projektu „Rozwój kompetencji uczniów poprzez zwiększanie jakości oferty edukacyjnej szkół w Gminie Wieruszów”.
Celem tych zajęć jest rozwijanie zainteresowań przyrodą i ekologią, analizowanie różnych źródeł informacji, rozwijanie wrażliwości ekologicznej, rozumienie zjawisk i przemian zachodzących w przyrodzie, interpretowanie informacji zawartych w zestawieniach, tabelach, wykresach…


Metody i formy pracy dostosowane są do możliwości uczniów. Konkursy, gry i zabawy dydaktyczne, działalność plastyczna, wykonywanie doświadczeń oraz konkretna działalność praktyczna sprzyja przyswajaniu wiedzy i nabywaniu różnorodnych umiejętności .
Nowe pomoce dydaktyczne : atlasy, globusy, mapy, książki, mikroskopy, modele, przyrządy i eksponaty pozyskane w ramach realizacji Projektu zachęcają do aktywnego uczestnictwa w zajęciach.

Marzena Szymanek

CiasteczkoTa strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej...