Fundusze Europejskie
Promuję łódzkie
Europejski Fundusz Społeczny
Europejski Fundusz Społeczny

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Janusza Korczaka

w-lodziW dniu 27.11.2017 r. klasa VI c oraz uczniowie z koła matematycznego wyjechali na wycieczkę do Łodzi. Pogoda dopisywała od samego rana, tak jak humory. Śmialiśmy się, śpiewaliśmy i żartowaliśmy cały dzień.
Najważniejszą atrakcją dla wszystkich okazał się Park Trampolin SALTOS. Pod opieką wykwalifikowanych trenerów  uczestniczyliśmy w bardzo aktywnej lekcji w-fu. Wszyscy zaraziliśmy się miłością do skakania.  Tutaj możecie obejrzeć sobie pokazową lekcję w-fu, w podobnej my również braliśmy udział:


https://www.saltos.pl/wf-lodz


Po wyczerpującej gimnastyce na trampolinach przeszliśmy do łódzkiej Manufaktury. Był tam czas na jedzenie i odpoczynek.  Restauracje w galerii były długo przez nas okupowane.
Na koniec poszliśmy się troszkę pouczyć matematyki, fizyki i chemii. Była to naukowa atrakcja w Experymentarium. Wszystkie eksponaty wystawy interaktywnej  są do przetestowania osobiście, co dzieciom się bardzo podobało. Ćwiczyliśmy nasz słuch, wzrok i dotyk, a także zaburzyliśmy pracę błędnika w gwiezdnym tunelu. Wszyscy uczestniczyli w zajęciach warsztatowych „Tajniki elektroniki”. Na zajęciach poświęconych elektronice i elektryczności zamieniliśmy się w małych inżynierów. Poznaliśmy źródła energii – odnawialne oraz nieodnawialne, dowiedzieliśmy się jak to się dzieje, że prąd może płynąć i jakie materiały mu to umożliwiają. Zbudowaliśmy także własne obwody elektryczne za pomocą zestawów kreatywnych oraz pozyskaliśmy prąd z cytryn. To były bardzo aktywizujące i kreatywne warsztaty. Z chęcią odwiedzimy to miejsce jeszcze nie raz.
Wycieczka bardzo  nam się podobała. Wracaliśmy z głową pełną pomysłów i wygimnastykowanym ciałem, radośni, zadowoleni i wypełnieni nowymi doświadczeniami. Takie lekcje przez praktykę pozostawiły w nas dużą porcję wiedzy i korzyści.

Agata Kowalczyk-Baryga

CiasteczkoTa strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej...