Fundusze Europejskie
Promuję łódzkie
Europejski Fundusz Społeczny
Europejski Fundusz Społeczny

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Janusza Korczaka

Pomoc dla naszej Julki

20180809153624Julka od 2 lat walczy z chorobą nowotworową. Kończy chemioterapię. Czeka ją długotrwała i  kosztowna rehabilitacja. Nauczyciele i koledzy Julki ze szkoły proszą o wsparcie finansowe.

Chcielibyśmy zachęcić Państwa do przekazania 1% podatku na Julkę Lemiesz.
Numer KRS 0000270809- Lemiesz 8037

Również można pomóc, wysyłając pieniądze przelewem bankowym:

FUNDACJA AVALON- BEZPOŚREDNIA POMOC NIEPEŁNOSPRAWNYM, MICHAŁA KAJKI
80/82 LOKAL 1 04-620 WARSZAWA
Numer rachunku odbiorcy: 62 1600 1286 0003 0031 8642 6001
BGŻ BNP PARIBAS BANK POLSKA S.A.
w tytule: Lemiesz 8037

DZIĘKUJEMY

w-lodziW dniu 27.11.2017 r. klasa VI c oraz uczniowie z koła matematycznego wyjechali na wycieczkę do Łodzi. Pogoda dopisywała od samego rana, tak jak humory. Śmialiśmy się, śpiewaliśmy i żartowaliśmy cały dzień.
Najważniejszą atrakcją dla wszystkich okazał się Park Trampolin SALTOS. Pod opieką wykwalifikowanych trenerów  uczestniczyliśmy w bardzo aktywnej lekcji w-fu. Wszyscy zaraziliśmy się miłością do skakania.  Tutaj możecie obejrzeć sobie pokazową lekcję w-fu, w podobnej my również braliśmy udział:


https://www.saltos.pl/wf-lodz


Po wyczerpującej gimnastyce na trampolinach przeszliśmy do łódzkiej Manufaktury. Był tam czas na jedzenie i odpoczynek.  Restauracje w galerii były długo przez nas okupowane.
Na koniec poszliśmy się troszkę pouczyć matematyki, fizyki i chemii. Była to naukowa atrakcja w Experymentarium. Wszystkie eksponaty wystawy interaktywnej  są do przetestowania osobiście, co dzieciom się bardzo podobało. Ćwiczyliśmy nasz słuch, wzrok i dotyk, a także zaburzyliśmy pracę błędnika w gwiezdnym tunelu. Wszyscy uczestniczyli w zajęciach warsztatowych „Tajniki elektroniki”. Na zajęciach poświęconych elektronice i elektryczności zamieniliśmy się w małych inżynierów. Poznaliśmy źródła energii – odnawialne oraz nieodnawialne, dowiedzieliśmy się jak to się dzieje, że prąd może płynąć i jakie materiały mu to umożliwiają. Zbudowaliśmy także własne obwody elektryczne za pomocą zestawów kreatywnych oraz pozyskaliśmy prąd z cytryn. To były bardzo aktywizujące i kreatywne warsztaty. Z chęcią odwiedzimy to miejsce jeszcze nie raz.
Wycieczka bardzo  nam się podobała. Wracaliśmy z głową pełną pomysłów i wygimnastykowanym ciałem, radośni, zadowoleni i wypełnieni nowymi doświadczeniami. Takie lekcje przez praktykę pozostawiły w nas dużą porcję wiedzy i korzyści.

Agata Kowalczyk-Baryga

CiasteczkoTa strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej...