Fundusze Europejskie
Promuję łódzkie
Europejski Fundusz Społeczny
Europejski Fundusz Społeczny

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Janusza Korczaka

spotkanie-4c16 listopada 2017 r. na lekcji wychowawczej w klasie IVc pojawił się miły gość, pan Piotr Makowski, który opowiedział uczniom o swoich doświadczeniach czytelniczych. O książkach czytanych w dzieciństwie i o ulubionych bohaterach literackich, o wpływie czytanych książek na wybór szkoły, studiów i zawodu. Pan Piotr podzielił się opowieścią o swojej pierwszej książce wypożyczonej z biblioteki, którą przeczytał, siedząc przed budynkiem i od razu chciał oddać, czym wzbudził zdziwienie pani bibliotekarki.

Tata Dawida przybliżył koleżankom i kolegom swojego syna popularną w jego latach szkolnych serię książek Alfreda Szklarskiego o przygodach Tomka Wilmowskiego oraz cykl przygodowych książek dla młodzieży o perypetiach Dzikiej Mrówki. Opowiadał też o swoich zainteresowaniach i pracy, o licznych podróżach, o treningach karate. Uczniowie dowiedzieli się także, że nasz gość ma zaprzyjaźnionych pisarzy i poetów. Przyniósł ze sobą powieść kryminalną napisaną przez wychowaną w Wieruszowie autorkę Olgę Zygarowską, która jest jego koleżanką ze szkoły. Dzieci miały bardzo wiele pytań i z ogromną ciekawością wysłuchały prezentacji. Na pożegnanie uczniowie wręczyli gościowi własnoręcznie wykonane laurki i medal oraz nagrodzili go brawami.

Ewa Junke

CiasteczkoTa strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej...