Fundusze Europejskie
Promuję łódzkie
Europejski Fundusz Społeczny
Europejski Fundusz Społeczny

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Janusza Korczaka

Pomoc dla naszej Julki

20180809153624Julka od 2 lat walczy z chorobą nowotworową. Kończy chemioterapię. Czeka ją długotrwała i  kosztowna rehabilitacja. Nauczyciele i koledzy Julki ze szkoły proszą o wsparcie finansowe.

Chcielibyśmy zachęcić Państwa do przekazania 1% podatku na Julkę Lemiesz.
Numer KRS 0000270809- Lemiesz 8037

Również można pomóc, wysyłając pieniądze przelewem bankowym:

FUNDACJA AVALON- BEZPOŚREDNIA POMOC NIEPEŁNOSPRAWNYM, MICHAŁA KAJKI
80/82 LOKAL 1 04-620 WARSZAWA
Numer rachunku odbiorcy: 62 1600 1286 0003 0031 8642 6001
BGŻ BNP PARIBAS BANK POLSKA S.A.
w tytule: Lemiesz 8037

DZIĘKUJEMY

spotkanie z misiem20171107 092252W związku z obchodami Światowego Dnia Pluszowego Misia, we wtorek 7 listopada uczniowie klas pierwszych spotkali się z panią Elżbietą Żłobińską z Biblioteki Pedagogicznej w Wieruszowie. A jak wieść niesie „Czy to wczoraj, czy to dziś – dzieciom jest potrzebny miś ”. Tego dnia uczniowie przynieśli do szkoły swoje ulubione pluszaki, najbardziej puszyste, najbardziej wytarte, najbardziej kolorowe, najbardziej niesamowite. Pani Ela przypomniała zebranym historię narodzin pluszowego misia. Nazwa Teddy Bear wzięła się od zdrobnienia imienia Teodora Roosevelta. Wiąże się z tym historia niedźwiadka, którego w 1902 roku postrzelił jeden z towarzyszy prezydenta.

 

Gdy ten zobaczył przestraszone zwierzątko, kazał je wypuścić. Świadek tego zdarzenia uwiecznił historię na komiksowym rysunku i opublikował w waszyngtońskiej gazecie. Producenci zabawek podchwycili te historyjkę i nazwali misia „Teddy Bear”. Następnie przedstawiła pełno ciekawostek o misiach bajkowych i tych prawdziwych – różnych gatunkach i ich różnych zwyczajach. Nie zabrakło głośnego czytania fragmentów ciekawych książek z „ Misiowej biblioteczki’’, których bohaterami są sympatyczne misie, ponieważ rozbudzanie zainteresowań czytelniczych stanowi podstawowy cel „ spotkań z książką’’. To spotkanie było pełne uśmiechu, jednak najwięcej radości sprawił dzieciom sam fakt zaprezentowania swojego misia kolegom i możliwość zabawy z pluszakiem.

CiasteczkoTa strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej...