Fundusze Europejskie
Promuję łódzkie
Europejski Fundusz Społeczny
Europejski Fundusz Społeczny

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Janusza Korczaka

spotkanie z misiem20171107 092252W związku z obchodami Światowego Dnia Pluszowego Misia, we wtorek 7 listopada uczniowie klas pierwszych spotkali się z panią Elżbietą Żłobińską z Biblioteki Pedagogicznej w Wieruszowie. A jak wieść niesie „Czy to wczoraj, czy to dziś – dzieciom jest potrzebny miś ”. Tego dnia uczniowie przynieśli do szkoły swoje ulubione pluszaki, najbardziej puszyste, najbardziej wytarte, najbardziej kolorowe, najbardziej niesamowite. Pani Ela przypomniała zebranym historię narodzin pluszowego misia. Nazwa Teddy Bear wzięła się od zdrobnienia imienia Teodora Roosevelta. Wiąże się z tym historia niedźwiadka, którego w 1902 roku postrzelił jeden z towarzyszy prezydenta.

 

Gdy ten zobaczył przestraszone zwierzątko, kazał je wypuścić. Świadek tego zdarzenia uwiecznił historię na komiksowym rysunku i opublikował w waszyngtońskiej gazecie. Producenci zabawek podchwycili te historyjkę i nazwali misia „Teddy Bear”. Następnie przedstawiła pełno ciekawostek o misiach bajkowych i tych prawdziwych – różnych gatunkach i ich różnych zwyczajach. Nie zabrakło głośnego czytania fragmentów ciekawych książek z „ Misiowej biblioteczki’’, których bohaterami są sympatyczne misie, ponieważ rozbudzanie zainteresowań czytelniczych stanowi podstawowy cel „ spotkań z książką’’. To spotkanie było pełne uśmiechu, jednak najwięcej radości sprawił dzieciom sam fakt zaprezentowania swojego misia kolegom i możliwość zabawy z pluszakiem.

CiasteczkoTa strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej...