Fundusze Europejskie
Promuję łódzkie
Europejski Fundusz Społeczny
Europejski Fundusz Społeczny

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Janusza Korczaka

grobyPoczątek listopada to czas, kiedy rozmyślamy o tych, których już nie ma wśród nas. Odwiedzamy groby naszych bliskich zmarłych, składamy kwiaty i zapalmy znicze. Często też pytamy o sens naszego życia. Wspominamy ze łzą w oku tych, którzy byli naszemu sercu bardzo bliscy i tych, którzy swoje życie poświęcili w obronie naszej ojczyzny. To czas refleksji i zadumy oraz czas modlitwy i nadziei.

Dlatego też dzieci z oddziałów przedszkolnych udały się na cmentarz parafialny w Cieszęcinie, aby tam posprzątać wraz z wychowawcami Grób Nieznanego Żołnierza, zapalić znicz i złożyć kwiaty. Jest to wieloletnia tradycja byłej szkoły w Cieszęcinie, która jest kultywowana przez wychowawczynie i przedszkolaki. Jest to także piękny gest wyrażający szacunek dla zmarłych i poczucie odpowiedzialności za miejsca pamięci narodowej.

Nina Okoń-Wyder

CiasteczkoTa strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej...