Fundusze Europejskie
Promuję łódzkie
Europejski Fundusz Społeczny
Europejski Fundusz Społeczny

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Janusza Korczaka

Pomoc dla naszej Julki

20180809153624Julka od 2 lat walczy z chorobą nowotworową. Kończy chemioterapię. Czeka ją długotrwała i  kosztowna rehabilitacja. Nauczyciele i koledzy Julki ze szkoły proszą o wsparcie finansowe.

Chcielibyśmy zachęcić Państwa do przekazania 1% podatku na Julkę Lemiesz.
Numer KRS 0000270809- Lemiesz 8037

Również można pomóc, wysyłając pieniądze przelewem bankowym:

FUNDACJA AVALON- BEZPOŚREDNIA POMOC NIEPEŁNOSPRAWNYM, MICHAŁA KAJKI
80/82 LOKAL 1 04-620 WARSZAWA
Numer rachunku odbiorcy: 62 1600 1286 0003 0031 8642 6001
BGŻ BNP PARIBAS BANK POLSKA S.A.
w tytule: Lemiesz 8037

DZIĘKUJEMY

kinomatografia 2017W piątek 29 września 2017r. wybraliśmy się z naszą klasą i z klasą V„d” na wycieczkę do Łodzi. Wycieczkę zorganizowała nasza wychowawczyni, pani Renata Tobis, byśmy mogli poznać atrakcje tego miasta.    
Około godziny 7.00 ruszyliśmy w podróż. Nie mogliśmy doczekać się wizyty w Planetarium. Było to pierwsze miejsce, w którym się zatrzymaliśmy. Planetarium EC1 jest najnowocześniejszym obiektem tego typu w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej. Siedzieliśmy pod kopułą o średnicy 18m, na której widnieje ekran sferyczny o średnicy 14m. Na interaktywnym filmie widzieliśmy gwiazdozbiory, symulacje zderzenia się galaktyk, Drogę Mleczną i inne galaktyki.

 Nie ruszając się z wygodnego fotela, mogliśmy odbyć fascynującą podróż w czasie i przestrzeni kosmicznej. Niezwykły pokaz wywarł na wszystkich niezapomniane wrażenie.  Po zajęciach udaliśmy się na posiłek do galerii Manufaktura. Niektórzy bez pamięci oddali się szalonym zakupom.
Po obiedzie pojechaliśmy do Studia Animacji SE-MA-FOR, gdzie uczestniczyliśmy w warsztatach tworzenia animacji poklatkowej. Podzieleni na 10-osobowe grupy tworzyliśmy teledyski do muzyki wybranej przez instruktora. Po warsztatach udaliśmy się na krótki film pt. „Piotruś i Wilk”. To film oparty na baśni muzycznej, w sposób niesłychanie szczery mówiący o sprawach najważniejszych: sile przyjaźni oraz ludzkiej dobroci, która stoi ponad wszystkim. Bohaterem opowieści jest Piotruś, nieśmiały chłopiec, zmuszony stawić czoła brutalnemu światu dorosłych. Film otrzymał wiele prestiżowych nagród, m.in. nagrodę Amerykańskiej Akademii Sztuki i Wiedzy Filmowej Oscary 2007. Ostatnią naszą atrakcją było Muzeum Animacji. Zobaczyliśmy tam, jak kiedyś tworzono animacje takie jak ,,Miś Uszatek”, ,,Zaczarowany Ołówek” czy ,,Miś Coralgol”. Poznaliśmy techniki wykorzystywane do produkcji wymienionych bajek, widzieliśmy scenografie znane nam z programów dla dzieci. Doceniliśmy ogrom pracy, jaki trzeba włożyć, by powstały kilkuminutowe odcinki o naszych ulubieńcach z dzieciństwa.
 Potem wyruszyliśmy do domu. W trakcie drogi powrotnej weszliśmy do znanej restauracji McDonald's na małe co nieco. Podróż umilaliśmy sobie żartując i śpiewając. Około godziny 20.00 dojechaliśmy do Wieruszowa.
    Wycieczka była bardzo udana. Podobał nam się pobyt w Planetarium EC1 i Muzeum Animacji. Możemy polecić tę wycieczkę innym osobom, które szukają wrażeń i są zafascynowani kosmosem lub animacjami.

Uczniowie kl. V„a”
Dobrusia, Maja, Janek i Mikołaj

CiasteczkoTa strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej...