Fundusze Europejskie
Promuję łódzkie
Europejski Fundusz Społeczny
Europejski Fundusz Społeczny

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Janusza Korczaka

den 2017Jak co roku obchodziliśmy w szkole Dzień Edukacji Narodowej. 13 października odbyła się uroczysta akademia, podczas której pani Dyrektor wręczyła nauczycielom nagrody. Część artystyczną przygotowało koło teatralne pod opieką pani Haliny Biegańskiej oraz chór szkolny pod dyrekcją pani Izabeli Nawrockiej. Odbyła się też tradycyjna już w naszej szkole nauczycielska gala oscarowa.

Nauczyciel to bardzo szczególny zawód, dlatego uroczyście obchodzi się tak zwany Dzień Nauczyciela. Uczniowie mówią, że dobry nauczyciel to taki, który interesuje się nimi, próbuje ich zrozumieć, wspiera, potrafi wytłumaczyć, znajduje dla nich czas i jest wyrozumiały. Sami pedagodzy mówią natomiast, że nauczyciel to zawód z pasją i misją. „Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie” - pisano niegdyś. Uczniowie w dowcipnej scence przypomnieli te ważne dla nas wszystkich słowa, nad którymi warto się zastanowić.


 

CiasteczkoTa strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej...