Fundusze Europejskie
Promuję łódzkie
Europejski Fundusz Społeczny
Europejski Fundusz Społeczny

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Janusza Korczaka

jesien w przedszkolu 1Idzie ścieżynką złocista jesień
I tysiąc liści w fartuszku niesie,
A w każdym liściu pani jesieni
Zaklętych tysiąc słońca promieni(…)

W piątek dzieci z oddziałów przedszkolnych przy SP w nr 1 w Wieruszowie (budynek szkolny w Cieszęcinie_ powitały jesień. Mimo że za oknem szaro i ponuro, w przedszkolu na zajęciach było wesoło i kolorowo. Panie wychowaczynie wcieliły się w piękną Panią Jesień.  Dzieci tańczyły z liśćmi, słuchały wierszy o jesieni, śpiewały piosenki, rozwiązywały zagadki, a nawet wykonały doświadczenie, polegające na mieszaniu barw.

jesien w przedszkolu 2Mogły dowiedzieć się o barwach ciepłych, które towarzyszą jesiennej porze i o darach, jakie Pani Jesień przynosi ze sobą. Następnie wykonały cebulowego ludzika, a na koniec skosztowały ziemnaki ugotowane w mundurkach,  zapiekane z boczkiem i cebulką oraz biały serek. Dzień zakończył się w miłej i pogodnej atmosferze.

Nina Okoń-Wyder

 

 

jesien w przedszkolu 3

CiasteczkoTa strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej...