Pomoc dla naszej Julki

20180809153624Julka od 2 lat walczy z chorobą nowotworową. Kończy chemioterapię. Czeka ją długotrwała i  kosztowna rehabilitacja. Nauczyciele i koledzy Julki ze szkoły proszą o wsparcie finansowe.

Chcielibyśmy zachęcić Państwa do przekazania 1% podatku na Julkę Lemiesz.
Numer KRS 0000270809- Lemiesz 8037

Również można pomóc, wysyłając pieniądze przelewem bankowym:

FUNDACJA AVALON- BEZPOŚREDNIA POMOC NIEPEŁNOSPRAWNYM, MICHAŁA KAJKI
80/82 LOKAL 1 04-620 WARSZAWA
Numer rachunku odbiorcy: 62 1600 1286 0003 0031 8642 6001
BGŻ BNP PARIBAS BANK POLSKA S.A.
w tytule: Lemiesz 8037

DZIĘKUJEMY

projekt-2017

logo projektu

We wrześniu w ramach projektu „Rozwój kompetencji uczniów poprzez zwiększenie jakości oferty edukacyjnej szkół w Gminie Wieruszów” współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020, odbyła się wycieczka do Warszawy dla 37 uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 im. Janusza Korczaka w Wieruszowie.
Uczestnicy wycieczki odbyli podróż do świata nauki w nieznane po Centrum Nauki. Uczniowie odkrywali dziedziny  nauki fizyki, chemii, biologii i robotyki oraz obejrzeli film w 3D „ Astronauta” w Planetarium „ Niebo Kopernika”.

Zwiedzający mogli poznawać prawa przyrody poprzez samodzielne przeprowadzanie doświadczeń na interaktywnych wystawach.
Byliśmy również w Planetarium, gdzie pokazy wyświetlane  były na sferycznym ekranie otaczającym widownię ze wszystkich stron. Dzięki takiemu rozwiązaniu mieliśmy poczucie zanurzenia we wszechświecie.
Zadowoleni i pełni wrażeń wróciliśmy do domu.

Elżbieta Wojtysiak
Marzena Szymanek