Fundusze Europejskie
Promuję łódzkie
Europejski Fundusz Społeczny
Europejski Fundusz Społeczny

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Janusza Korczaka

logo projektu

Zajęcia koła informatycznego projektu traktujemy, jako uzupełnienie i poszerzenie wiadomości z zakresu informatyki i technologii informacyjnej w znacznym stopniu uwzględniającym oczekiwania uczniów. Nie bez znaczenia jest tu fakt ciągle rosnącego zainteresowania młodzieży rozwojem wiedzy informacyjnej oraz nowymi możliwościami dostępu do informacji i komunikowania się. Należy wszechstronnie wykorzystać chęć uczniów do poznania możliwości innych niż gry czy korzystanie z Internetu i portali społecznościowych.

Głównym zadaniem nauczyciela jest zachęcanie uczniów do samodzielnego zdobywania umiejętności wynikających z coraz większych możliwości zastosowania komputerów i szeroko pojętej technologii informacyjnej, oraz kształcenie umiejętności logicznego myślenia.

Dlatego dobór tematów skupia się głównie na zdobywaniu umiejętności praktycznych w sposób zabawowy, aby uczniowie umieli dobrać narzędzia informatyczne do realizowanego właśnie zadania, tj.:

Tworzenie intro na animoto.com
Plakat multimedialny na glogster.com
Portale społecznościowe, zasady korzystania i zakładania kont
Dysk google.
Voki, awatarki które mówią.
Learningapps  - rodzaje gier komputerowych
Learningapps – narzędzia
Kreator scholaris.
Kody QR – inwazja tajemniczych kwadracików.
Kahoot –tworzenie badań, sondażu  i quizów.
Puzzle ze swoich prac plastycznych i  zdjęcia.

Oprócz sprytu informatycznego uczymy się tworzenia stron www, aby w przyszłości móc stać się prawdziwym ekspertem.

To nie wszystko – programowanie! To jest nasza przyszłość.  Naszym zadaniem jest również wspomaganie uczniów w rozpoznaniu ich własnych uzdolnień i zainteresowań w celu świadomego wyboru dalszego kształcenia oraz stanowienie alternatywnej możliwości spędzenia czasu wolnego.

 

CiasteczkoTa strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej...