Fundusze Europejskie
Promuję łódzkie
Europejski Fundusz Społeczny
Europejski Fundusz Społeczny

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Janusza Korczaka

Pierwszy numer naszej gazetki szkolnej został wydany w styczniu 2002 roku. Jego redagowaniem zajmowała się wówczas pani Aneta Hanas. Został ogłoszony konkurs na nazwę gazetki. Spośród kilku propozycji wybrano wówczas nazwę "Jedyneczka". Nazwa nawiązuje do faktu, że nasza szkoła to Szkoła Podstawowa nr 1.

W 2003 roku opiekunami "Jedyneczki" zostali pani Iwona Światłowska i pan Michał Gasztych.

Od 2004 do 2011 roku opiekunką szkolnej gazetki była pani Aldona Dymacz.

W roku szkolnym 2011/2012 opiekunkami gazetki szkolnej zostały panie Aneta Hanas i Joanna Kawula oraz pan Marian Szkopek.

"Jedyneczka" to gazetka dla uczniów naszej szkoły i ich rodziców. Ukazuje się średnio dwa razy w ciągu roku szkolnego. Każdy numer zawiera informacje o szkolnych wydarzeniach, wycieczkach i imprezach. Nie brakuje w nim także elementów humoru i różnych ciekawostek. W gazetce można znaleźć twórczość uczniów, ciekawostki językowe, krzyżówki i recenzje filmów.

"Jedyneczka" nr 1 pdf.

 

Numer 2 z maja 2002 roku zawierał aż 24 strony. Można było w nim znaleźć wyczerpujące informacje o sukcesach naszych szkolnych sportowców, o międzyszkolnym konkursie "Mówimy NIE!", recenzję książki "Władca pierścieni", śmieszne uwagi z dzienniczków szkolnych, zabawny dekalog dla belfrów, dowcipy i krzyżówki.

"Jedyneczka" nr 2 pdf.

 

Kolejny archiwalny numer naszej szkolnej gazetki zawiera tematykę andrzejkową, mikołajkową i świąteczną. Znajdziecie w nim również wywiad z panem pedagogiem i ze szkolnym fascynatem wędkowania.

 

"Jedyneczka" nr 3 pdf.

 

Czwarty numer "Jedyneczki" miał kolorową okładkę. Można w nim znaleźć nazwiska najwytrwalszych zbieraczy puszek, sprawozdanie z ferii, wyniki sprawdzianu próbnego, historię tańca w pigułce oraz horoskop.

 

"Jedyneczka" nr 4 pdf.

 

W maju 2003 roku ukazał się piąty numer "Jedyneczki", a w nim m.in.: recenzja filmu "Harry Potter i Komnata Tajemnic", wywiad z panem Rafałem Prokopem oraz psychozabawa "Znać po mowie, co w głowie"

 

"Jedyneczka" nr 5 pdf.

 

Informacje dla wędkarzy, zapowiedź piątej (!) części "Harry'ego Pottera", zagadki przyrodnicze, humor, krzyżówka autorstwa pana Mariana Szkopka i wiele innych ciekawostek z życia naszej szkoły w 2004 roku to zawartość kolejnego numeru "Jedyneczki".

 

 

Ewa Junke

 

CiasteczkoTa strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej...