Dzień Marchewki w przedszkolu

4 kwietnia obchodzimy Dzień Marchewki. To znakomita okazja do wspólnej zabawy wszystkich przedszkolaków.

Tego dnia na zajęciach rozmawialiśmy o tym, w jaki sposób możemy dbać o nasze zdrowie, o dobrych i złych nawykach, o korzyściach płynących z jedzenia warzyw i owoców. Dzieci śpiewały marchewkową piosenkę, segregowały w zbiorach, gimnastykowały swoją buzię i język dzięki warzywnym zagadkom. Przedszkolaki wykonały ciekawą pracę plastyczną, w międzyczasie przegryzając marchewkowe słupki. Na koniec skoncentrowaliśmy się na równoczesnym stymulowaniu wszystkich zmysłów naszych przedszkolaków, tworząc sensoryczną masę z dodatkiem ugotowanej marchwi. Takie formy zabawy przy swobodzie działania małego człowieka doskonale wpływają na jego kreatywność i twórcze myślenie.