KONKURS RECYTATORSKI

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Wieruszowie zorganizowała konkurs recytatorski pn. „Wierszowany świat Marii”.

Celem konkursu było zapoznanie dzieci z twórczością Marii Konopnickiej- patronki roku 2022 oraz rozbudzenie zainteresowania sztuką recytatorską, która służy pielęgnowaniu kultury języka ojczystego. 31 maja br. uczniowie z różnych szkół gminy Wieruszów mogli wykazać się swoimi umiejętnościami recytatorskimi. Naszą szkołę  reprezentowały dzieci z kl. I „a”: Filip Morawski i Oliwia Biczysko oraz z kl. I „b”: Marharyta Shuber, Maria Kupis, Agnieszka Przybyła. Powołana komisja oceniała uczestników pod względem: znajomości tekstu, dykcji, interpretacji tekstu, ogólnego wyrazu artystycznego. Uczniowie z naszej szkoły otrzymali dyplomy za udział i nagrody pocieszenia. Całości towarzyszyła miła atmosfera i słodki poczęstunek.