Cała Polska Czyta Dzieciom 2022r.

W dniach od 28 maja do 4 czerwca 2022r. odbywa się największe coroczne święto czytelnicze - XXI Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom.

Nasza szkoła, jak co roku również włączyła się w tę akcję, ponieważ wszyscy chcemy, aby nasze dzieci wyrosły na mądrych, dobrych i szczęśliwych ludzi. Postanowiliśmy więc czytać dzieciom włączając w tę akcję zaproszonych gości: rodziców, dziadków, nauczycieli, itp.

Ważnym punktem całej kampanii „Cała Polska czyta dzieciom” było spotkanie dzieci z klas I-III z przedstawicielką Starostwa Powiatowego w Wieruszowie – p. Karoliną Kaźmierczak; z przedstawicielką Powiatowej Biblioteki Publicznej w Wieruszowie – p. Elżbietą Dąbrowską; z przedstawicielem Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wieruszowie – mł. kpt. Maciejem Krzywańskim; z przedstawicielem Komendy Powiatowej Policji w Wieruszowie – asp. szt. Damianem Pawlakiem; z przedstawicielką Biblioteki Pedagogicznej w Wieruszowie – p. Elżbietą Żłobińską; z przedstawicielem Klubu Sportowego Husaria w Wieruszowie- p. Wojciechem Pisulą, którzy wystąpili  przed  dziecięcą  publicznością  dnia  31 maja 2022r.  Wszystkie   dzieci   z zainteresowaniem słuchały bajek i wierszy znanych pisarzy w wykonaniu tak znakomitych   gości.   Przygotowywały   także   własnoręcznie   wykonane  prezenty i medale, wręczały dyplomy i nagradzały czytających oklaskami. Cała akcja przebiegała w miłej, życzliwej atmosferze rozbudzając wśród uczniów chęć sięgania po ciekawą książkę.

Książki pozwalają dzieciom oderwać się od rzeczywistości, zobaczyć swoje problemy wpisane w losy innych i znaleźć wzory postępowania. Uczą, a jednocześnie bawią.

Beata Łuczak